Güncel
Giriş Tarihi : 02-11-2019 14:21   Güncelleme : 02-11-2019 14:21

MEŞELİ İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ VALİ MAKAMINDA

Samsun Valisi Osman Kaymak geçen hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilen Vezirköprü Meşeli İlkokulu öğrencilerini makamında misafir etti.

MEŞELİ İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ VALİ MAKAMINDA

 

Okul Müdürü İhsan Akbulut ve öğrencilerden, Ankara ziyaretleri  ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabulü hakkında bilgi alan Vali Osman Kaymak, cesaretlerinde dolayı öğretmen ve öğrencileri tebrik ederek, “Bu kabul sayesinde Vezirköprü’nün ve Meşeli’nin tanıtımını yapmış oldunuz. Bu ziyaret sonrası çocuklarımız daha da idealist olmaları gerektiğini anlamışlardır diye düşünüyorum. Ankara’da gördükleri Anıtkabir ve Birinci Meclis gibi değerlerimizin çocuklarımıza anlatılması ve Atatürk’ün tanıtılması çok önemli. Çocuklarımızın bunu çok iyi özümsemesi ve yerinde görmesi lazım. Bir şeyi kitaptan okumak ayrı, yerinde görmek ayrı. Yerinde gören çocuk bir daha onu asla unutmaz ve daha da bilinçlenir. O yönüyle ben doğru bir şey yaptığınızı düşünüyorum.Keşke daha çok çocuğumuzu götürebilsek. Özellikle Birinci Meclis ve Çanakkale’nin mutlaka görülmesi lazım.” dedi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nı Samsun’dan başlattığını hatırlatan Vali Osman Kaymak, Bandırma Vapuru ve Kurtuluş Yolu’nun da mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler arasında bulunduğunu ifade ederek, “Çocuklarımız bu bilinçle büyürse biz de gelecekten emin oluruz. Bu bilincin oluşturulması yönündeki gayretlerinden dolayı Okul Müdürümüzü tebrik ediyorum, çocuklarımıza da başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.Konuşmasının ardından Okul Müdürü İhsan Akbulut’tan Meşeli İlkokulu’nun genel durumu hakkında bilgi alan Kaymak, öğrencilerle sohbet ederek, satranç takımı ve kitap hediye etti.Ziyarette İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen’de hazır bulundu.