Güncel
Giriş Tarihi : 26-10-2019 13:52   Güncelleme : 26-10-2019 13:52

YÖREX FUARINDA VEZİRKÖPRÜ RÜZGARI

Anadolu’dan gelen binlerce ürünün ziyaretçilerle buluştuğu Antalya Ticaret Borsası öncülüğünde, TOBB’un desteğiyle bu yıl 10’uncu kez kapılarını açan Yöresel Ürünler Fuarı’nda adeta Vezirköprü rüzgarı esti.

YÖREX FUARINDA VEZİRKÖPRÜ RÜZGARI

 

Yurdun dört bir yanında üretilen veya yetiştirilen binlerce yöresel ürünleri bir arada buluşturan YÖREX Fuarı’nda her yıl olduğu gibi bu yıl da Vezirköprü standı yine büyük ilgi gördü. Antalya Ticaret Borsası öncülüğünde TOBB'un desteğiyle bu yıl 10'uncusu düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı'nın açılışı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nın katılımıyla gerçekleşti.

Vezirköprü standına ziyaretçi akını

Antalya Ticaret Borsası öncülüğünde TOBB'un desteğiyle ANFAŞ Fuar Merkezi'nde, “Sizin oraların nesi meşhur” sloganıyla bu yıl 10'uncusu düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı'na (YÖREX) her yıl olduğu gibi bu yıl da Samsun damga vurdu. 200 bin ziyaretçinin beklendiği fuarda bu yıl 81 ilden 164 oda ve borsa, 18 kalkınma ajansının yanısıra valilikler, belediyeler, kooperatifler, üretici birlikleri ve firmalardan oluşan 647 katılımcı yer aldı. Vezirköprü Ticaret ve Sanayi Odası’nın destekleriyle açılan dev Vezirköprü standı büyük ilgi gördü.

Vezirköprü Yöresel ürünlerimize büyük ilgi

Vezirköprü standına büyük ilgi gösterenlerin başında TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ,Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu ve beraberindeki heyet, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, diğer illerden gelen belediye başkanları, oda ve borsa başkanları da geldi. Vezirköprü TSO Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir FİŞEKCİ ve Vezirköprü TSO Meclis Başkanı Bekir KARADAŞ, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ve beraberindekilere Vezirköprü ürünlerini hediye etti. Bir süre oda ve borsa başkanları ile sohbet eden Hisarcıklıoğlu, Vezirköprü ürünlerini de tatmayı ihmal etmedi. Vezirköprü standında sergilenen Vezirköprü'nün Yassı semaveri ve bıçakları ile Kendir kenevir i sergilendi. Vezirköprü'nün Yassı semaveri çay yapıldı konuklara ikram edildi ve bu yıl da ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. Konuklara ayrıca, Vezirköprü ürünleri ve Vezirköprü tanıtım broşürleri de dağıtıldı.

Yöresel ürünlerin tanıtımı için büyük fırsat

YÖREX'in pozitif etkisiyle, yöresel ürünlerin daha fazla sahip çıkılmasına ve tanıtılmasına fırsat sağladığını belirten Vezirköprü TSO Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir FİŞEKCİ, "Bu bağlamda düzenlenen YÖREX Fuarı'nı oldukça anlamlı buluyorum. Türk kültürü çok derin, çok köklü bir kültüre sahip. Ülkemizin dört bir yanında dünyaya tanıtılması gereken çok önemli değerlerimiz var. YÖREX, on yıldır bu amaca hizmet ediyor. Biz de Vezirköprü TSO olarak katılım sağlamaya özen gösteriyoruz. Ancak, tüm bu değerlerimizi koruma altına almamız ve ekonomik değer elde edecek şekilde sanayileştirip ülkemize ve dünya pazarlarına sunmamız gerek. Vezirköprü TSO olarak bunun gayreti içindeyiz. Çünkü ürünlerimizin doğru tanıtımı istihdam ve refah demek, turizmin gelişmesi demek" dedi.