Güncel
Giriş Tarihi : 30-09-2019 17:06   Güncelleme : 30-09-2019 17:06

YAYLADA ERZAK BIRAKMA

Mevsim itibariyle yayla sezonunun bitmesiyle boşalan yayla evlerinde yiyecek, giyecek gibi yaşam malzemelerinin bırakılmaması gerektiği açıklandı.

YAYLADA ERZAK BIRAKMA

 

Mevsim itibariyle yayla sezonunun bitmesiyle boşalan yayla evlerinde yiyecek, giyecek gibi yaşam malzemelerinin bırakılmaması gerektiği açıklandı. Terör örgütü mensuplarının kış aylarında bu tür ortamlardan faydalanabileceği göz önünde bulundurulduğunda vatandaşların konuya hassasiyet göstermesi gerektiği ifade edildi. 

            İl Valiliklerine gönderilen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun imzası ile yayımlanan yazıda : "Terör örgütün Türkiye Cumhuriyetinin toprak bütünlüğünü, milli güvenliğini ve kamu düzenini tehdit eden, vatandaşlarımızın temel hak ve hürriyetlerini yok etmeye yönelik eylem ve saldırılarda bulunan terör örgütleriyle topyekûn mücadele ülke genelinde kararlılıkla sürdürülmektedir. Son dönemlerde ciddi lojistik sıkıntısı yaşayan terör örgütünün yayla ve meralardan dönüş mevsiminin başlamasıyla birlikte erzak ve yaşam malzemesi ihtiyacını bu bölgelerde bırakılan malzemelerden karşılayabileceği yönünde istihbari bilgiler alınmıştır. Terör örgütü mensuplarının erzak ve yaşam malzemesi temini önlemek amacıyla; vatandaşlarımızın yaylalardan dönüşlerinde artan yaşam malzemelerini terör örgütü kullanabileceği düşünülerek yaylalarda bırakmaması gerekmektedir." Denildi.