Güncel
Giriş Tarihi : 16-09-2019 08:40   Güncelleme : 16-09-2019 08:40

ALANŞEYHİ KÖYÜ DERNEĞİ GELENEĞİ DEVAM ETTİRDİ..

Ankara'da faaliyetini devam ettiren Vezirköprü Alanşeyhi Köyü Derneği her yıl geleneksel olarak yaptığı "Şehitleri Anma ve Aşure Günü" etkinliği'nde Ankara'da bulunan Vezirköprül'leri bir araya getirdi.

ALANŞEYHİ KÖYÜ DERNEĞİ GELENEĞİ DEVAM ETTİRDİ..

 

Dernek Başkanı Hikmet ABACI ve Dernek Yönetim kurulu üyelerinin karşıladığı misafirlere çay ikramı sonrasında okunan Kur'an-ı Kerim tilaveti hep birlikte dinlenildikten sonra Başkan ABACI: " -Her yıl yaptığımız etkinliğimize katılımınızdan dolayı teşekkür ederim. Amacımız Şehitlerimizi unutmamak, aynı zamanda mübarek günlerimizde bir araya gelerek günün anlam ve önemini birlikte idrak etmek. Mütevazi çalışmalarımız ile artık evimiz olan gurbette birliktelik içinde güzel işler yapmak gayretindeyiz. Yeni eğitim öğretim dönemine girdiğimiz bu günlerde dernek olarak başlattığımız öğrencilere burs konusu ile ilgili de katkısı olabilecek hemşehrilerimizin yardımlarını bekliyoruz. Geçen yıllarda Kunduz Güreş ağamız Halil İbrahim ÇİÇEK'in önemli katkıları için de ayrıca teşekkür ediyoruz." dedi.
Dua sonrasında aşure ikramı yapılan etkinliğe Ankara Samsun Dernekler Federasyonu (ASDEF) Başkanı İbrahim IŞIK, Kunduz Güreş Ağası Halil İbrahim ÇİÇEK, Ankara & Vezirköprü Platformu Başkanı Murat GÜLŞEN ve Yönetim Kurulu üyeleri, Alan Köyü Dernek Başkanı Ercan İDARECİ, Karaköy Dernek Başkanı Bayram ELMA, Milli Güreşçi Erol FİDAN ve kalabalık bir davetli gurubu katıldı.