Güncel
Giriş Tarihi : 07-09-2019 16:31   Güncelleme : 07-09-2019 16:31

NE BİTMEZ YOLMUŞ

VEZİRKÖPRÜ –HAVZA YOLUNDA İSENİZ CAMLARA DİKKAT

NE BİTMEZ YOLMUŞ

 

Yıllardır gündemden düşmeyen Vezirköprü-Havza karayolu tehlike saçmaya devam ediyor. Geçici tamiratların bir türlü bitmediği yola yeniden zift karışımı atılan çakıl taşlarının sıçraması sonucunda birçok araçta maddi hasar meydana geliyor. Özellikle araçların ön camlarında çatlamalara neden olan çakıl taşları, kaporta ve boyada hasar oluşturuyor. Geçen hafta içinde araçlarında hasar oluşan birçok sürücü sosyal medya hesaplarından olaya tepki gösterdi.

                Yazın ayrı kışın ayrı sorunların yaşandığı yolda kış ayalarında yağan kar Güvenbeli geçidinde özellikle “Tır” şoförleri başta olmak üzere bütün sürücülerin korkulu rüyası olmaya devam ediyor. Mevcut yolun dar ve virajlı olmasına bozuk zeminde eklenince adeta kazalara davetiye çıkarıyor. Sık sık meydana gelen kazalarla mal ve can kaybına neden olan Vezirköprü- Havza karayolunun “Duble yol” yapılması için projenin hazır olduğu, ihalesinin yapıldığı şeklinde yetkililerin sözleri yıllardır seçim vaadi olarak kalmaya devam ediyor.

                2007 yılından buyana her seçimde “seçim vaadi” olarak gündemin başında olan Vezirköprü- Havza yolu için verilen demeçlerde “yol güzergahının değiştirileceği, duble yol olacağı, Güvenbeli nin tünelle geçileceği, projenin hazır olduğu, ihaleye çıktığı, en kısa zamanda bitirileceği” gibi sözler hafızalarda tazeliğini koruyor. Konuyla ilgili görüş beyan eden vatandaşlar “ Ak Parti Kurulduğu günden bu yana Samsunda en büyük desteği Vezirköprü yaptı. Buna karşılık en az hizmeti Vezirköprü aldı. Ak Parti’nin en başarılı olduğu yol konusunda bile bizim payımıza bir şey düşmedi. 15 yılda 25-30 km. bir yolumuzu bile yapamadılar. Biz bunu hak etmiyoruz” dediler.