Güncel
Giriş Tarihi : 07-09-2019 16:12   Güncelleme : 07-09-2019 16:12

HAVZA MÜFTÜSÜ RAFİK KAZASINDA HAYATINI KAYBETTİ

afik kazasında Havza Müftüsü hayatını kaybetti. İlçenin Teşvikiye mevkisinde meydana gelen olayla ilgili edinilen bilgiye göre, memleketi Tokat'tan Havza’ya dönen Müftü İlyas Akyazı (62) idaresindeki 05 Havza’da meydana gelen trHH 722 plakalı otomobil, sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu yoldan çıkarak kenardaki su kanalının menfezine çarptı

HAVZA MÜFTÜSÜ RAFİK KAZASINDA HAYATINI KAYBETTİ

 

afik kazasında Havza Müftüsü hayatını kaybetti.  İlçenin Teşvikiye mevkisinde meydana gelen olayla ilgili edinilen bilgiye göre, memleketi Tokat'tan Havza’ya dönen Müftü İlyas Akyazı (62) idaresindeki 05 Havza’da meydana gelen trHH 722 plakalı otomobil, sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu yoldan çıkarak kenardaki su kanalının menfezine çarptı. Evli ve bir çocuk babası Müftü İlyas Akyazı olay yerinde hayatını kaybetti. İlyas Akyazı'nın 1 Eylül 2015 tarihinden bu yana Havza İlçe Müftüsü olarak görev yaptığı öğrenildi. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı. 

 

         ilyas Akyazı Kimdir?1957 yılında Tokat’ta dünyaya geldi. İlk, orta ve lise tahsilini Tokat’ta, Yüksek tahsilini Kayseri’de yaptı. Vatani görevini Tuzla Piyade Okulu ve Kars Sarıkamış 17’nci piyade alayında asteğmen olarak tamamladı.İlk görevine Trabzon İli, Akçaabat İlçesi, Erikli Köyünde İmam-Hatip olarak başladı.  (25/07/1978) Kayseri’de önce fahri imamlık, sonrada 1986 yılında müftülük görevine başlayıncaya kadar kadrolu imam-hatip olarak devam etti.Şanlıurfa/Bozova, Kastamonu/Çatalzeytin, Yozgat/Kadışehri, Amasya/Taşova ve Tokat/Zile ilçe müftülüğü görevlerinde bulunduktan sonra, 01 Eylül 2015 tarihinde Havza İlçe müftüsü olarak görev yapıyordu.