Editör Seçimi
Giriş Tarihi : 12-01-2018 14:59   Güncelleme : 12-01-2018 14:59

YENİ HASTANE ve KARAYOLU’NDAN HABER VAR

Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt Vezirköprü’de bir dizi ziyarette bulundu.

YENİ HASTANE ve KARAYOLU’NDAN HABER VAR

İlk olarak Ak Parti Vezirköprü İlçe Teşkilatı’nı ziyaret eden Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis ve parti ilçe yönetimiyle bir araya geldi. Sonrasında Muhtarlar Derneği’ni ziyaret eden milletvekili muhtarlardan kırsal mahallelerdeki sorunları dinledi. Yol konusunda daha hızlı olmak için gerekirse karayollarını devreye sokacaklarını belirten vekil, “Bu yaz itibariyle sorunları çözüme kavuşturmamız gerekiyor” diye konuştu. Havza – Vezirköprü Karayolu ile ilgili soruları cevaplayan Hasan Basri Kurt projenin yatırım planına girdiğini ve ihalesinin yapılacağını dile getirdi.

            Köy ve Mahalle İdareleri Muhtarlar Derneği’ni de ziyaret eden Kurt, kırsal mahallelerdeki özellikle sulama sorununun çözüme ulaştırılması için çaba sarfettiklerini dile getirdi.

            YENİ HASTANEDE İHALE SÜRECİNİ BEKLİYORUZ

 

            Vekil ardından Vezirköprü Devlet Hastanesi’ne gitti. Vezirköprü Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Osman Karakuş, Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt’a sunduğu dosyayla doktor ve ekipman eksiklerinin giderilmesini istedi. Bunun üzerine Milletvekili Hasan Basri Kurt, hastanedeki doktor ve ekipman eksikliklerinin giderilmeye çalışıldığını söyledi. Yeni hastane konusunda da açıklamalarda bulunan Kurt, “Hukuki bir süreç işliyor. Hastane an itibariyle ihale sürecine girdi. Yeniden yapılacak ihale sonucunda yapımına başlanacak. Yaklaşık iki ay içinde ihale sürecinin tamamlanmasını bekliyoruz” ifadelerinde bulundu. Başhekim’e yeni görevinin hayırlı olması temennilerini de ileten Samsun Milletvekili ardından parti yöneticileri ve kurum amirleriyle yemekte tekrar bir araya geldi. 

 

 

 

 

 

HABER - FOTOĞRAF: MUSTAFA KUR