VEZİRKÖPRÜ YAŞAM GAZETESİ
Spor
Giriş Tarihi : 07-09-2019 16:25   Güncelleme : 07-09-2019 16:25

VEZİRKÖPRÜ BELEDİYESPOR SAMSUNSPOR EL ELE

Vezirköprü Belediyespor, Samsun spor ile Altyapı Akademik Eğitim ve Futbolcu Protokol Anlaşmasını gerçekleştirdi. Konuyla ilgili Vezirköprü Belediye Spor Yönetiminden yapılan açıklama şöyle‘”Kulübümüzde göreve başladığımızdan bu yana ilçemize ve ilçe futboluna , ilçemizin gençlerine neler kazandırabiliriz

VEZİRKÖPRÜ BELEDİYESPOR SAMSUNSPOR EL ELE

 

Vezirköprü Belediyespor, Samsun spor ile Altyapı Akademik Eğitim ve Futbolcu Protokol Anlaşmasını gerçekleştirdi. Konuyla ilgili Vezirköprü Belediye Spor Yönetiminden yapılan açıklama şöyle‘”Kulübümüzde göreve başladığımızdan bu yana ilçemize ve ilçe futboluna , ilçemizin gençlerine neler kazandırabiliriz , nasıl faydalı olabiliriz , nasıl kulübümüzü yeniden eski popülaritesine döndürebilir ve döndürmek için ne tür projeler yapabiliriz stratejisi ile ilerledik. 27.08.2019 Tarihinde Samsunspor’umuzun Tesislerinde altyapı koordinatörü Mehmet AYDIN ile daha önceden girişimlerini başlattığımız protokolün imzasını gerçekleştirdik. Daha önceden anlattığımız Projelerimize sıcak bakan AYDIN , Samsunspor kulübü olarak her türlü imkanlar dahilinde destek olacaklarının sözünü verdiler.
            Bu Protokolun Amacı ve İçeriği Nedir ? Son dönemlerde Samsun’da bulunan amatör spor kulüplerinden yetişen oyuncular Türkiye’de faaliyet gösteren diğer profesyonel kulüpler tarafından genç yaşlarda amatör olarak transfer edilmektedir. Bunun sonucu olarak çocuklarımız küçük yaşlarda eğitim ve profesyonel oyuncu olabilme mücadelesinin yanında aile hasreti ve ekonomik şartlarla da mücadele etmek zorunda kalmaktadır. Bu durumun yarattığı en kötü senaryoda ise çocukların, eğitim hayatlarından tamamen vazgeçmiş bununla birlikte profesyonel futbolcu olmamış ve aile kültüründen uzaklaşmış olarak hayat atılmak zorunda kalmalarıdır.
Vezirköprü Belediye Spor kulübünde yetişen 10-18 yaş arasındaki ( Alt Yaş Grubu ) genç futbolcuların Yılport Samsunspor’a kazandırılması ve böylece kulübümüzün desteklenerek hem Samsunspor’a hem de Türk futboluna oyuncu yetiştirmelerinin sağlanması amaçlanmaktadır.
Yılport Samsunspor, kulübümüz isteği doğrultusunda ve talebimiz üzerine Protokol kapsamında antrenör ve eğitim programı desteğinde bulunacaktır.Yılport Samsunspor, kulübümüz isteği doğrultusunda ve talebimiz üzerine iş bu Protokol kapsamında Kulübümüz Alt Yaş Grubu futbolcularının tamamı için sezonluk Samsunspor kombine kartı sağlayacaktır.Kulübümüz Alt Yaş Grubu futbolcularının her bir futbol sezonu için gelişim ve değişimlerini ( okul ve antreman durumu dahil olmak üzere) kayıt altına alacak, Yılport Samsunspor’un talebi üzerine bu kayıtları Samunspor ile paylaşacaktır.
            Protokol Kapsamında Kısa Vadede Planlanan Çalışmalar:İlçe Milli Eğitim ile ortak çalışma yapılarak, okullarda Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenlerinin öncülüğünde futbol turnuvalarının düzenlenmesi bir yetenek seçimi komisyonu oluşturmak ve bu komisyon tarafından seçilen yetenekli sporcu öğrencilerin kulübümüz bünyesine kazandırılarak yetiştirilmesinin sağlanması.
Tüm yaş kategorilerinde müsabakalara katılım sağlamak. ( Ocak Ayında U16 Ligine katılım sağlanacak ).Teknik ekibin yeniden yapılandırılarak Altyapı da görev alacak teknik ekip sayısının arttırılması ( Tüm yaş kategorilerinde müsabakalara katılım sağlanacağından teknik ekip sayısı 4 olarak planlanmıştır. 2 Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni ve 2 Antrenör ).İlçemizin Çocukları , Gençleri , Futbolcuları Sahipsiz Değildir ! Tam aksine onlar bu kulübün gerçek Sahipleridir ! Değerleridir !”

“ÇOK YAKIN ZAMANDA KULÜBÜMÜZÜ VE İLÇEMİZİ HAREKETE GEÇİRECEK BİR PROJEMİZ VAR. BUNUNLA İLGİLİ ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR , SONUÇLANMASINI BEKLİYORUZ”.

VEZİRKÖPRÜ BELEDİYESPOR KULÜBÜ

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA