ANDIMIZIN OKUNMAMASINA TEPKİ

Andımızın okullarda okunamamasıyla ilgili tepkiler sürüyor.
Bu haber eklenmiş ve 121 kez görüntülenmiştir.

 

Andımızın okullarda okunamamasıyla ilgili tepkiler sürüyor. Samsun da Çiftlik Caddesinde toplanan Kamu Sen mensupları andımızın kaldırılmasıyla ilgili tepkilerini dile getirdiler.. Yapılan basın açıklamasına Türk Sağlık Sen Samsun Şubesi Başkanı Erdoğan Çakmak,Türk Eğitim Sen 2. Nolu şube başkanı Bünyamin KAMÇI, MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin’de katıldı. Yapılan basın açıklamasından sonra toplu bir şekilde andımız okundu ve Ne Mutlu Türküm Diyene sloganları atıldı. 


 Türk kimliğini yok etmeye çalıştıklarını ifade eden Kamu Sen Samsun Şubesi İl Temsilcisi Levent Kuruoğlu, “Demokrasi adına, bu topraklardan Türk kimliğini kazanmaya çalışanların, bir milliyeti olmayan ABD’de 1892 yılından beri okullarda okutulan bağımlılık yemininden haberleri yok mudur? O yeminde, bölünmez vatana, tek millete, bayrağa ve devlete bağlılık yer almaktadır. Ne yazık ki Türklüğün etnik bir unsur olduğunu iddia edenler, Öğrenci Andı ile Milli Marşımızı karşı karşıya getirerek tehlikeli bir ayrımcılığa girişmektedir. Ne olursa olsun bu girişimler Türk milletinin; Tek Vatan, Tek Devlet, Tek Devlet, Tek Millet, Tek Dil, Tek Bayrak ülküsü karşısında yok olmaya mahkumdur. Türk kimliğini yok etme gayreti içinde, her türlü fitneye başvuranlara inat, biz bu işte burada bir kez daha haykırıyoruz. Türk’üm, doğruyum, çalışkanım. Varlığım Türk varlığına armağan olsun! Ne Mutlu Türk’üm Diyene” dedi
 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Hangi Partiye Oy Kullanacaksınız?
Cumhuriyet Halk Partisi
Ak Parti
Milliyetçi Hareket Partisi
Diğer
Vezirköprü Yaşam Gazetesi
© Copyright 2013 Vezirköprü Yaşam Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Samsun
Vezirköprü