Recep DOĞRU emekliye ayrıldı.

Recep DOĞRU emekliye ayrıldı. Orta Camii Müezzin-Kayyımı Recep DOĞRU 19.06.2018 Salı günü Belediye Kültür Merkezinde düzenlenen törenle 38 yıllık görev hayatını noktaladı.
Bu haber eklenmiş ve 147 kez görüntülenmiştir.

 

           Recep DOĞRU emekliye ayrıldı. Orta Camii Müezzin-Kayyımı Recep DOĞRU 19.06.2018 Salı günü Belediye Kültür Merkezinde düzenlenen törenle 38 yıllık görev hayatını noktaladı.

           Törende konuşan Recep DOĞRU;  Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde Müezzin-Kayyım olarak 1986 yılında başladığı görevini bugün noktaladığını, bu teşkilatta görev yapmaktan gurur duyduğunu, 1993 yılından bu yana  Vezirköprü Merkezinde Orta Camiide Müezzin olarak görev  yaptığını, İlçemizden başka Türkiye’ de hiçbir yerde uygulanmayan Sabah ezanına 1 saat kala okunan Er Ezanını yaklaşık 25 yıldır bizzat okuduğunu, bundan ötürüde mutlu olduğunu, emeklilik hayatında Vezirköprü merkezinde Cumhuriyet Mahallesinde ikamet edeceğini, kurumu tarafından kendisine gösterilen ilgi alakadan büyük bir onure olduğunu ve takdim edilen plaketten dolayı da  İlçe Müftüsüne şükranlarını ifade ettiğini belirtti.    

          İlçe Müftüsü Ali ERBAŞ; emekliye ayrılan Müezzin-Kayyım Recep DOĞRU’ yu tebrik ettiğini, Müftülük kapısının daima kendisine açık olduğunu, resmen emekli olsa da, fiilen emekli olmadığını, zaman zaman kendisine görev verilebileceğini belirterek plaket takdim etti. 

          Recep DOĞRU kimdir?

           01.01.1956 tarihinde Vezirköprü Duruçay Köyünde dünyaya geldi. İlkokulu Duruçay Köyünde, diğer tahsilini ise dışarıdan bitirdi. Hafızlığını ise dönemin değişik kurra hafızlarından ikmal etti. Diyanetin açmış olduğu Müezzinlik sınavını kazanarak 01.04.1986 tarihinde Kayseri Sarıoğlan Mevlana Camisine atandı. Sırasıyla, 1990-1993 yılları arasında Vezirköprü Tacettin Paşa (kurşunlu) Camiinde, 1993-2018 yılları arasında da Vezirköprü Orta Camide görev yaptı. İki erkek çocuğu babası olan DOĞRU hafız olup iyi derece Arapça bilmektedir.

          Recep DOĞRU’ ya Müftülük olarak emeklilik hayatında sağlıklı huzurlu ve mutlu bir yaşam diliyoruz.

 

       

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Dünya haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Hangi Partiye Oy Kullanacaksınız?
Cumhuriyet Halk Partisi
Ak Parti
Milliyetçi Hareket Partisi
Diğer
Vezirköprü Yaşam Gazetesi
© Copyright 2013 Vezirköprü Yaşam Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Samsun
Vezirköprü