VEZİRKÖPRÜ YAŞAM GAZETESİ
Eğitim
Giriş Tarihi : 17-03-2018 15:54   Güncelleme : 17-03-2018 15:54

Vezirköprü’de okumaz-yazmaz kalmayacak

Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüzün okuma-yazma seferberliği kapsamında açtığı kurslar başladı.

Vezirköprü’de okumaz-yazmaz kalmayacak

 

Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüzün okuma-yazma seferberliği kapsamında açtığı kurslar başladı. Kurslar öncesi İlçe Kaymakamı, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü, İlçe Müftüsü, Halk Eğitim Merkezi Müdürü, 3 mahalle muhtarı ve kanaat önderlerinin yer aldığı yürütme kurulu oluşturularak Halk Eğitimi Merkezimiz tarafından okuryazar olmayanların tespiti yapıldı.

Alınan kararlara istinaden ilçedeki tüm yerleşim merkezlerine ulaşıldı, broşürler dağıtıldı. Bu iş için 109 Halk Eğitim Merkezi çalışanı görevlendirildi. Kısa sürede tüm yerleşim birimleri tarandı, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün 05 Şubat 2018 tarih ve 250838 sayılı genelgesi doğrultusunda hiç belgesi olmayan, belgesi olan ancak okuma-yazma bilmeyen, 8. sınıftan mezun olan 2 bin 168 kişi tespit edildi.

Bugüne kadar açılan 73 kursa 867 kursiyerin katıldığı, kurs açma çalışmaları devam ediyor ve ilk etapta kadrolu öğretmenler görevlendiriliyor. Bundan sonraki okuma-yazma kurslarında eğitim fakültesi mezunu veya formasyon alan öğretmenler ile emekli öğretmenler görevlendirilecek. Kurslar 15 Mayıs 2018 tarihinde tamamlanacaktır.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürümüz Eyüp KUMAŞ ilgili personele, muhtarlarımıza ve bu konuda seferber olan herkese teşekkür etti. Tespit edilen tüm vatandaşların kursa alınarak okuryazar hale getirileceğini belirtti. Sloganımızın "Vezirköprü´de okumaz yazmaz kalmayacak" izmir türbanlı escortğunu söyledi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA