Vezirköprü’de okumaz-yazmaz kalmayacak

Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüzün okuma-yazma seferberliği kapsamında açtığı kurslar başladı.
Bu haber eklenmiş ve 289 kez görüntülenmiştir.

 

Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüzün okuma-yazma seferberliği kapsamında açtığı kurslar başladı. Kurslar öncesi İlçe Kaymakamı, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü, İlçe Müftüsü, Halk Eğitim Merkezi Müdürü, 3 mahalle muhtarı ve kanaat önderlerinin yer aldığı yürütme kurulu oluşturularak Halk Eğitimi Merkezimiz tarafından okuryazar olmayanların tespiti yapıldı.

Alınan kararlara istinaden ilçedeki tüm yerleşim merkezlerine ulaşıldı, broşürler dağıtıldı. Bu iş için 109 Halk Eğitim Merkezi çalışanı görevlendirildi. Kısa sürede tüm yerleşim birimleri tarandı, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün 05 Şubat 2018 tarih ve 250838 sayılı genelgesi doğrultusunda hiç belgesi olmayan, belgesi olan ancak okuma-yazma bilmeyen, 8. sınıftan mezun olan 2 bin 168 kişi tespit edildi.

Bugüne kadar açılan 73 kursa 867 kursiyerin katıldığı, kurs açma çalışmaları devam ediyor ve ilk etapta kadrolu öğretmenler görevlendiriliyor. Bundan sonraki okuma-yazma kurslarında eğitim fakültesi mezunu veya formasyon alan öğretmenler ile emekli öğretmenler görevlendirilecek. Kurslar 15 Mayıs 2018 tarihinde tamamlanacaktır.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürümüz Eyüp KUMAŞ ilgili personele, muhtarlarımıza ve bu konuda seferber olan herkese teşekkür etti. Tespit edilen tüm vatandaşların kursa alınarak okuryazar hale getirileceğini belirtti. Sloganımızın "Vezirköprü´de okumaz yazmaz kalmayacak" olduğunu söyledi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Eğitim haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Hangi Partiye Oy Kullanacaksınız?
Cumhuriyet Halk Partisi
Ak Parti
Milliyetçi Hareket Partisi
Diğer
Vezirköprü Yaşam Gazetesi
© Copyright 2013 Vezirköprü Yaşam Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Samsun
Vezirköprü